Śpiewnik Niepodległości działa w technologii PWA

Premiera nowej odsłony portalu: grudzień 2021

Śpiewnik Niepodległości, to multimedialny, edukacyjno-historyczny projekt, który promuje i kultywuje polską historię i pieśń patriotyczną, wojskową i hymny. Dla każdego z prezentowanych utworów bezpłatnie udostępniane są dedykowane pakiety materiałów edukacyjnych. Przykładowym aranżacjom z repertuaru Koncertu Niepodległości, towarzyszą opisy historyczne z ikonografią, analizy literackie, nuty i teksty utworów, a także wielowariantowe podkłady muzyczne. Portal udostępnia zestaw innowacyjnych narzędzi do samodzielnego korzystania z zasobów polskiej pieśni historycznej: kreator śpiewnika oraz playlisty.

W grudniu 2021 roku zakończył się kolejny etap rozbudowy portalu, który objął zarówno rozwój technologiczny serwisu jak również opracowanie nowych utworów muzycznych i pakietów edukacyjnych do publikacji na serwisie.

Obecnie portal www.spiewnikniepodleglosci.pl działa w technologii aplikacji progresywnej tzw. Progressive Web Application, która łączy najlepsze cechy przeglądarek internetowych i natywnych aplikacji mobilnych. W miarę jak użytkownik przegląda kolejne podstrony, przeglądane przez niego treści buforowane są na jego urządzeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wcześniej odwiedzone zasoby stają się dostępne dla użytkowników nawet w przypadku braku dostępu do Internetu.

Portal jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i jest oznaczony jako w pełni spełniający zalecenia World Wide Web Consortium (W3C).

Zapraszamy do odwiedzenia portalu   Śpiewnik Niepodległości

Dofinansowanie zadania

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.