Śpiewnik Niepodległości: playlisty, rekomendacje i utwory

Premiera nowej odsłony portalu: grudzień 2020

Śpiewnik Niepodległości udostępnia multimedialne narzędzia ułatwiające artystom i amatorom samodzielne i twórcze korzystanie z zasobów polskiej pieśni historycznej. Przykładowym aranżacjom z repertuaru Koncertu Niepodległości, towarzyszą opisy historyczne z bogatą ikonografią, analizy literackie, nuty i teksty utworów, a także wielowariantowe podkłady muzyczne. Dla każdego z prezentowanych utworów bezpłatnie udostępnione zostały dedykowane pakiety materiałów edukacyjnych.

W grudniu 2020 roku zakończył się kolejny etap rozbudowy portalu, który objął zarówno rozwój technologiczny serwisu jak również opracowanie nowych utworów muzycznych i pakietów edukacyjnych do publikacji na serwisie.

Dla użytkowników portalu przygotowane zostały specjalne moduły rekomendacji treści oraz polecanych materiałów dostępnych w bazie Śpiewnika Niepodległości. Przygotowano także funkcję tworzenia własnych playlist z nagrań dostępnych na portalu, które można odsłuchać na serwisie albo podzielić się ze znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych lub e-mail.

Moduł indywidualnego generatora, dzięki któremu każdy użytkownik może wykreować własny, spersonalizowany Śpiewnik Niepodległości, do pobrania w wersji do druku lub na dowolne urządzenie mobilne, w tym czytnik e-book został poszerzony o opcję dzielenia się na Facebook, Twitter, Whatsapp oraz e-mail.

Portal jest w pełni responsywny oraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dofinansowano ze środków Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Galeria projektu